پاینده:با آل کثیر توافق کردیم اما اجازه فسخ پیدا نکرد

شنبه - ۰۹ دی ۱۳۹۶
ساعت: ۱۰:۵۶
تعداد بازدید : 1653
نمی توانیم به دنبال بازیکن مازاد و بی کیفیت باشیم


مدیر رسانه ای باشگاه تراکتورسازی آخرین وضعیت نقل و انتقالات این باشگاه در نیم فصل و در آستانه دیدار با استقلال تهران را تشریح کرد.
محمد جواد پاینده در گفت و گو با تراکتورکلاب ،  پیرامون انتقاداتی که در خصوص جذب بازیکن جدید خصوصا در خط دفاع و حمله مطرح می شود همچنین در خصوص تاخیر در ارسال پاسخ آی تی سی یوردی آلمیدا دروازه بان برزیلی تراکتورسازی گفت:این دروازه بان با نظر مستقیم سرمربی تیم انتخاب و به باشگاه پیشنهاد شد. بر همین اساس قبل از آغاز فصل نقل و انتقالات زمینه حضور بازیکن در تبریز فراهم گردید و ما حتی آمادگی داشتیم در مسابقه جام حذفی مقابل استقلال خوزستان کارت بازی او را دریافت کنیم اما امضای قرارداد بدون انجام تست های پزشکی امکان پذیر نیست. مراحل طی شدن این تست ها متاسفانه با تاخیر انجام شد و باشگاه هم قطعا بدون اطمینان از سلامت کامل بازیکن خارجی اقدام به امضای قرارداد نمی کند. پس از رسیدن پاسخ نهایی درخواست آی تی سی هم ارسال شد و در روزهای گذشته از چند طریق موضوع صدور آی تی سی را پیگیری کردیم. متاسفانه رسیدن روزهای پایانی سال میلادی یکی از دلایل تاخیر در صدور آی تی سی بوده اما امیدواریم مشکل حل شود و به زودی با دریافت آی تی سی کارت بازی دروازه بان جدید تیم هم صادر خواهد شد.
مدیر رسانه ای تراکتورسازی در مورد خواسته هواداران این باشگاه برای جذب مهاجم و مدافع جدید نیز گفت:موضوع جذب مهاجم از جانب سرمربی تیم آقای گل محمدی مطرح شد و بر همین اساس چند بازیکن داخلی هم مورد نظر قرار گرفتند. ما با عیسی آل کثیر به توافق قطعی رسیدیم و حتی موافقت فسخ قرارداد ایشان را هم از مدیرعامل باشگاه نفت تهران دریافت کرده ایم ، حتی این آمادگی را داشتیم که در اولین روز نقل و انتقالات با این بازیکن قرارداد امضا کنیم اما در حال حاضر امضای مدیرعامل باشگاه نفت را قانونی نمی دانند و اجازه جدایی به بازیکنان این تیم نمی دهند. در همه روزهای گذشته تمامی راه های قانونی ممکن را پیگیری کرده ایم و هیچ مشکل یا اختلاف نظری بین باشگاه و خود بازیکن وجود ندارد اما موانع قانونی به این بازیکن اجازه جدایی نداده و حتی فرد جدیدی به عنوان متولی یا مسئول باشگاه نفت معرفی نشده که بتوانیم برای جذب این بازیکن با فرد دیگری وارد مذاکره شویم. موافقت مدیرعامل باشگاه مبدا هم برای جدایی بازیکن معتبر نیست. در این شرایط چطور می توانیم آل کثیر را به خدمت بگیریم؟
پاینده به سایر گزینه های مورد نظر در خط حمله نیز اشاره کرد و گفت:ما در بین گزینه های داخلی به دنبال بازیکنان مفید و تاثیرگذاری هستیم که با چند بازیکن صاحب نام هم مذاکره شده اما متاسفانه همه آنها با تیم های خودشان قرارداد دارند و باشگاههایشان حاضر به از دست دادن چنین بازیکنان تاثیرگذاری در نیم فصل نیستند. حتی گزینه های خارجی که در نیم فصل بازیکن آزاد هستند از کیفیت فنی لازم برخوردار نبودند و باشگاههای خارجی هم بازیکن با کیفیت خودشان را در نیم فصل به راحتی از دست نمی دهند.
وی با اشاره به موضوع انتخاب بازیکن در پست دفاع میانی نیز اظهار داشت:انتخاب کادر فنی در این پست محمد طیبی بود که در حال حاضر در لیگ قطر حضور دارد و با این بازیکن هم به توافق رسیده بودیم که در اولین روز نقل و انتقالات به تبریز بیاید اما متاسفانه باز هم مشکل اصلی فسخ قرارداد با باشگاه فعلی بود که به نتیجه نرسید  و طیبی موفق به جلب رضایت باشگاه فعلی خودش برای فسخ قرارداد نشد.گذشته از تمامی گزینه های داخلی هر گزینه خارجی هم از سوی کادر فنی به باشگاه معرفی شود برای مذاکره و تقویت تیم خصوصا جهت حضور قدرتمندانه در مسابقات آسیایی آمادگی داریم.

پاینده در پایان گفت:هر باشگاه در نقل و انتقالات امکان جذب 6 بازیکن را دارد که با خروج نام 2 بازیکن مصدوم، تراکتورسازی 8 سهمیه خواهد داشت و تا امروز 7 بازیکن جدید به خدمت گرفته ایم. درست است که در این بین 6 بازیکن سرباز هستند اما بازیکنان سرباز با نظر و انتخاب مستقیم کادر فنی و برای ترمیم نقاط ضعف تیم در خطوط مورد نظر به صورت هدفمند جذب شدند.اینطور نبوده که بالاجبار و از روی ناچاری بازیکن سرباز انتخاب کنیم. اتفاقا به دلیل وجود گزینه های متعدد این اتفاق هوشمندانه و با دقت صورت گرفته است. بازیکنان سربازی که به تراکتورسازی آمده اند بهترین های تیم خودشان در نیم فصل اول بودند. تا امروز در تیم ما هم نمایش بسیار خوبی داشته اند. فراموش نکنیم که در نیم فصل بازیکن با کیفیتی آزاد نیست و تنها می توانستیم به دنبال جذب بازیکنان مازاد یا بی کیفیت باشگاههای دیگر باشیم که قطعا کمکی به تیم نمی کرد. نقل و انتقالات سایر باشگاهها در نیم فصل محدود است و شاید هر باشگاه به دنبال جذب یک یا دو بازیکن جدید باشد اما برای تراکتورسازی که بعد از دو پنجره محرومیت به جذب بازیکنان زیادی نیاز داشته طبیعتا هیچ امکان دیگری وجود نداشت. در مقطع فعلی نقل و انتقالات گسترده ابتدایی فصل را انجام داده ایم و به دلیل فشردگی مسابقات حتی فرصتی برای آماده سازی تیم و هماهنگ شدن بازیکنان جدید هم وجود نداشت. درست در روز اول نقل و انتقالات بازی حساس جام حذفی را انجام دادیم و بعد از آن مسابقات لیگ از سر گرفته شد. در حال حاضر یک سهمیه دیگر از محل سهمیه جذب بازیکن در نیم فصل اول باقی مانده و البته هنوز امکان جذب 3 بازیکن آزاد را داریم که با اعلام گزینه ها از طرف کادر فنی، باشگاه فورا وارد مذاکره خواهد شد. البته در صورت رفع مشکل آل کثیر قرارداد این بازیکن هم امضاء خواهد شد و می توانیم در بازی های آینده از او استفاده کنیم.

لینک کوتاه خبر : https://goo.gl/x5dFom

آخرین اخبار

تمرینات تیم تراکتورسازی از امروز زیر نظر جرج لیکنز آغاز شد.

موفقیت تراکتور در گرو اجرای هر چه بهتر برنامه‌های مدنظر لیکنز است

جلسه معارفه سرمربی جدید تیم فوتبال تراکتور برگزار شد.

LiveZilla Live Chat Software