سرانجام ، ضد حملات کشنده

جمعه - ۱۳ بهمن ۱۳۹۶
ساعت: ۱۹:۰۲
تعداد بازدید : 2878
خیز بلند و شیرین به دروازه اسیا

 تایم دقیقه 82  ، تعداد پاس بیش از 30 پاس ، موقعیت مکانی جریان : 1\ 3 میانی رو به جلو زمین حریف ، مکان استادیوم امام رضا ( ع ) مشهد مقدس...تراکتورسازی در مقابل پدیده ، نتیجه بازی تا این لحظه دو بر صفر به سود پرشورها...نتیجه بازی رفت و بازیهای فصل گذشته : تماما به سود پدیده ! 

 تیم ارطغرول ساغلام در حال تکرار حفظ توپ است . درست مثل تیم نیم فصل اول...اما تفاوت اساسی در ماهیت اجرای حفظ توپ می باشد . تیم ساغلام در کمتر از 8 دقیقه تا پایان مسابقه صاحب پیروزی دو بر صفر است ( به گل سوم هم خواهیم رسید ) و حفظ توپ در عرض برای کشتن زمان بازی و افزایش اعتماد بنفس و توان روحی و روانی در دستور کار است . این در حالی است که در فوتبال ما و تیم قبلی تراکتور حفظ توپ ، تکرار و تکرار و دوندان بی حاصل توپ در عرض بدون هیچ حس امیدواری برای رسیدن به محوطه جریمه حریف بود ! 
پاداش مقاومت جانانه و متعصبانه در برابر چهار کرنر پدیده در اغاز نیمه دوم ، ضدحمله سریع ، گرفتن ضربه ایستگاهی در بهترین موقعیت مکانی و تمرکز و تچربه و ارامش برای رسیدن به گل اول بود ( دفاع و حمله ) و بعد این شکل از بازی که استراتژی انتخاب شده و درست برای بازی در زمین حریف بود ، ادامه یافت . گل دوم و سرانچام ضد حملات کشنده در گل سوم...تنها از نظر شکل با یکدیگر فرق داشتند در حالی که ماهیت اجرای کار کاملا دیکته شده و با محتوا و تمرین شده نشان میداد .
اجرای درست در سیستم 4_4_2 خطی نوین که در دفاع به 4_5_1 تبدیل میشد دستاورد شناخت ساغلام از شاگردانش بود . در این شکل از بازی ، بجز مهدی پور و حاتمی که باید در مکانهای ثابت و پر مسئولیت خود باقی می مانند...کیانی ، مطهری ، پهلوان و ابراهیمی جای ثابتی نداشتند ( سیستم شناور ) و ابراهیمی و ابراهیمی که در بهترین نمایش فصلش استادانه نقش مهاجم کاذب را به بهترین نحو ممکن بازی کرد همانطور که ازادی عمل کاپیتان کیانی بارها و بارها او را به پشت محوطه هیجده حریف کشاند . 
و اما در بخش دفاعی ، بستن راه شوتهای وحشتناک و پای چپ محمد قاضی و دریبل های در حرکت و سرعتی خلعتبری وقطع ارتباط این دو مهاجم با تجربه و زهردار با قاسمی نژاد پاسور و مشخصا استفاده هوشمندانه از عارف اغاسی مدافع میانی و  کاپیتان تیم ملی جوانان در جام جهانی در پست دفاع راست اوج هنرمندی ساغلام در راه رسیدن به پیروزی در برابر پدیده بود .
استفاده منطقی و درست ، نه احساسی و افراطی از محصولات اکادمی...عارف اغاسی بموقع و حساب شده و بهترین جایگزین محمد ایرانپور مصدوم...علی طاهران بعداز گل دوم برای حفظ نتیجه و ورود به کارهای دفاعی و استفاده از محمد ازادی هیجده ساله بعد از گل سوم برای تلف نمودن وقت ، از دیگر دلایل هوشمندی و تفکرات ناب ارطغرول ساغلام بود .
پدیده تکنیکی اما خشن ، اینبار تسلیم محض تراکتور بود . تراکتوری که کاملا با برنامه خیز بلند و شیرینی به دروازه اسیا برداشت .
دوباره می سازیمت...تراختور 
به قلم : یعقوب وطنی مدیر اکادمی باشگاه تراکتور سازی تبریز

لینک کوتاه خبر : https://goo.gl/w21Dft

آخرین اخبار

پیروزی امروز متعلق به هواداران است/ آن‌ها فوق‌العاده بودند

برای دیدار مقابل سایپا

LiveZilla Live Chat Software