سرانجام ، ضد حملات کشنده

جمعه - ۱۳ بهمن ۱۳۹۶
ساعت: ۱۹:۰۲
تعداد بازدید : 3039
خیز بلند و شیرین به دروازه اسیا

 تایم دقیقه 82  ، تعداد پاس بیش از 30 پاس ، موقعیت مکانی جریان : 1\ 3 میانی رو به جلو زمین حریف ، مکان استادیوم امام رضا ( ع ) مشهد مقدس...تراکتورسازی در مقابل پدیده ، نتیجه بازی تا این لحظه دو بر صفر به سود پرشورها...نتیجه بازی رفت و بازیهای فصل گذشته : تماما به سود پدیده ! 

 تیم ارطغرول ساغلام در حال تکرار حفظ توپ است . درست مثل تیم نیم فصل اول...اما تفاوت اساسی در ماهیت اجرای حفظ توپ می باشد . تیم ساغلام در کمتر از 8 دقیقه تا پایان مسابقه صاحب پیروزی دو بر صفر است ( به گل سوم هم خواهیم رسید ) و حفظ توپ در عرض برای کشتن زمان بازی و افزایش اعتماد بنفس و توان روحی و روانی در دستور کار است . این در حالی است که در فوتبال ما و تیم قبلی تراکتور حفظ توپ ، تکرار و تکرار و دوندان بی حاصل توپ در عرض بدون هیچ حس امیدواری برای رسیدن به محوطه جریمه حریف بود ! 
پاداش مقاومت جانانه و متعصبانه در برابر چهار کرنر پدیده در اغاز نیمه دوم ، ضدحمله سریع ، گرفتن ضربه ایستگاهی در بهترین موقعیت مکانی و تمرکز و تچربه و ارامش برای رسیدن به گل اول بود ( دفاع و حمله ) و بعد این شکل از بازی که استراتژی انتخاب شده و درست برای بازی در زمین حریف بود ، ادامه یافت . گل دوم و سرانچام ضد حملات کشنده در گل سوم...تنها از نظر شکل با یکدیگر فرق داشتند در حالی که ماهیت اجرای کار کاملا دیکته شده و با محتوا و تمرین شده نشان میداد .
اجرای درست در سیستم 4_4_2 خطی نوین که در دفاع به 4_5_1 تبدیل میشد دستاورد شناخت ساغلام از شاگردانش بود . در این شکل از بازی ، بجز مهدی پور و حاتمی که باید در مکانهای ثابت و پر مسئولیت خود باقی می مانند...کیانی ، مطهری ، پهلوان و ابراهیمی جای ثابتی نداشتند ( سیستم شناور ) و ابراهیمی و ابراهیمی که در بهترین نمایش فصلش استادانه نقش مهاجم کاذب را به بهترین نحو ممکن بازی کرد همانطور که ازادی عمل کاپیتان کیانی بارها و بارها او را به پشت محوطه هیجده حریف کشاند . 
و اما در بخش دفاعی ، بستن راه شوتهای وحشتناک و پای چپ محمد قاضی و دریبل های در حرکت و سرعتی خلعتبری وقطع ارتباط این دو مهاجم با تجربه و زهردار با قاسمی نژاد پاسور و مشخصا استفاده هوشمندانه از عارف اغاسی مدافع میانی و  کاپیتان تیم ملی جوانان در جام جهانی در پست دفاع راست اوج هنرمندی ساغلام در راه رسیدن به پیروزی در برابر پدیده بود .
استفاده منطقی و درست ، نه احساسی و افراطی از محصولات اکادمی...عارف اغاسی بموقع و حساب شده و بهترین جایگزین محمد ایرانپور مصدوم...علی طاهران بعداز گل دوم برای حفظ نتیجه و ورود به کارهای دفاعی و استفاده از محمد ازادی هیجده ساله بعد از گل سوم برای تلف نمودن وقت ، از دیگر دلایل هوشمندی و تفکرات ناب ارطغرول ساغلام بود .
پدیده تکنیکی اما خشن ، اینبار تسلیم محض تراکتور بود . تراکتوری که کاملا با برنامه خیز بلند و شیرینی به دروازه اسیا برداشت .
دوباره می سازیمت...تراختور 
به قلم : یعقوب وطنی مدیر اکادمی باشگاه تراکتور سازی تبریز

لینک کوتاه خبر : https://goo.gl/w21Dft

آخرین اخبار

تمرینات تیم تراکتورسازی از امروز زیر نظر جرج لیکنز آغاز شد.

موفقیت تراکتور در گرو اجرای هر چه بهتر برنامه‌های مدنظر لیکنز است

جلسه معارفه سرمربی جدید تیم فوتبال تراکتور برگزار شد.

LiveZilla Live Chat Software