آجورلو:موافق سیاست اتکا به بازیکن سرباز نیستم

جمعه - ۱۸ اسفند ۱۳۹۶
ساعت: ۰۸:۲۳
تعداد بازدید : 452
فصل آینده سال قهرمانی تراکتور در ایران است

 ۴۵ میلیارد درآمد داشتیم و ۱۳ میلیارد از بدهی ها را پرداخت کردیم

آينده تراكتور بسيار روشن است
 
مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی در اخرین روزهای سال ۱۳۹۶ با ارئه گزارشی از فعالیت های صورت گرفته در این دو سال به چشم انداز و اهداف این باشگاه در سال آتی اشاره کرد و تراکتورسازی را مدعی اصلی قهرمانی در فصل آتی دانست.
مصطفی آجورلو در گفت و با تراکتور کلاب ابتدا با اشاره به فعالیت باشگاه در نقل و انتقالات نیم فصل و پس از پایان محرومیت گفت:ما در اين دو سال واقعا روزهاي سختي را داشتيم. باشگاه در يك شرايط اورژانسي قرار داشت. در چنين شرايط سختي به باشگاه آمديم و امروز پس از گذشت نزديك به دو سال شرايط تحت كنترل است و آينده بسيار روشن. ما در مسیر تقویت و در جهت موفقیت تیم از هیچ تلاشی فروگذار نکردیم. جذب بازیکنان مورد نیاز ، تقویت یا تغییر کادر فنی و ایجاد تمامی بسترها و امکانات نرم افزاری و سخت افزاری مورد نیاز به عنوان وظایف باشگاه انجام شد. در نیم فصل 10 بازیکن جدید در تمامی پست ها با نظركادر فنى جذب شد. محرومیت از دو پنجره نقل و انتقالاتی برای نخستین بار در فوتبال ایران اتفاق افتاد و طبیعتا بر روند آماده سازی و نتایج تیم تاثیرگذار بود اما در نیم فصل بازیکنانی جذب کردیم که اکثرا کیفیت خوبی دارند و تمامی این نقل و انتقالات با نظر کادر فنی صورت گرفت.البته باید برای سال آینده برای بهبود شرایط و اتخاذ بهترین تصمیمات اقدام مناسب و به موقع صورت پذيرد.
من موافق ادامه سیاست اتکا به بازیکن سرباز نیستم اگرچه اعتقاد دارم اکثر سربازان بدون حاشیه و آرامش کار خودشان را در باشگاه دنبال کردند اما نمونه هایی هم وجود داشته که از دایره حرفه ای گری و قانون خارج شدند كه مسلما طبق قانون در اين مورد عمل مي شود. با این وجود باید به مسئله کلی نگاه کنیم. رابطه باشگاه و بازيكنان سرباز دو طرفه است. تراكتورسازي براي بازيكنان يك فرصت است. مسلما اگر تراكتور سرباز نپذيرد، بازيكنان براي خدمت خود دچار مشكل مي شوند و از اين نظر تراكتور به فوتبال كشور خدمت مي كند.برخي افراد يك طرفه به قاضي مي روند و تراكتور را براي اين خدمتي كه مي كند مورد انتقاد قرار مي دهند. صورت مساله اين گونه كه اين دوستان مي گويند نيست.بهر حال در مورد بازيكنان سرباز ما بايد طوري برنامه ريزي كنيم كه تراكتور هم بهترين بهره را ببرد. 
با انتخاب های درست تیم قدرتمندی برای فصل بعد شکل مى دهيم
آجورلو در ادامه افزود: ساختن تیم در سال آینده از همین حالا شروع شده. گروهي  در حال انتخاب بازیکنان باکیفیت هستند تا با نظر كادرفني به جذب آنها بپردازيم. در سال های آینده شاهدکاهش وابستگی به بازیکن سرباز،‌تقویت تیم های پایه و استفاده از بازیکنان جوان و مستعد به منظور تضمین آینده تراکتورسازی در فوتبال حرفه ای ایران خواهيم بود همانطور که در این فصل شاهد بودیم تعدادی از بازیکنان توانمند و شایسته آکادمی تراکتورسازی به تیم اصلی تزریق شدند و شایستگی های خودشان را به خوبی نشان دادند.بازیکنان جوان و بعضا بومی مثل نادری ،‌آزادی ،‌مهدی زاده ، مسلمی پور و طاهران در این فصل نشان دادند که می توانند سال ها آینده این باشگاه را تضمین کنند. البته سال آينده هم به اين روند در جذب بازيكنان آينده دار، مستعد و باكيفيت ادامه خواهيم داد. در همین راستا گروهی را مامور کرده ایم که بازیکنان با کیفیت رده های سنی مختلف در لیگ دسته اول همچنین لیگ برتر و بازیکنان خارجی را از همین حالا زیر نظر بگیرند تا بتوانیم در کنار بازیکنان فعلی با انتخاب های درست تیم قدرتمندی برای فصل بعد شکل دهیم.
باید تيمى قدرتمند ، مدعى و جوان را تدارك ببینیم
آجورلو در ادامه گفت: من از زمانى كه به تراكتورسازی آمدم دو هدف را به شکل جدی دنبال کردم ؛ ابتدا تبديل این باشگاه به يك بنگاه اقتصادى و ديگرى قهرمانى تراكتورسازی در ایران و حضور موفق در آسيا . ما در سال اول به برخى از اهداف خود در زمينه فنى رسيديم اما اين تمام هدف نبود. در سال اول از نظر اقتصادى به بيشتر اهدافمان رسيديم وتوانستيم منابع مالى جديدى كه رابطه اى با بخش دولتى نداشت ايجاد كنيم اما در زمينه فنى سال دوم شراط پيچيده شد. ما با محرومیت  مواجه بودیم.  زمانى كه اقاى گل محمدى به عنوان سرمربی انتخاب شد اجماع خوبی از سوی هواداران روى اين انتخاب وجود داشت. زماني كه ما به تراكتور آمديم باشگاه شبيه ساختمانى بود كه ترك هاى زيادى خورده بود مثل بدهى ها و محروميت ها و ما بايد اين ساختمان را به مرحله و جایگاه متفاوتی می رساندیم که از  خطر ريزش در امان باشد. حالا وقت آن رسیده که اين ساختمان را پس از زدودن زخم هایی که بر پیکرش وارد شده بود به یک ساختمان زیبا و محكم مبدل کنیم. حالا در شرايط عادى مى توانيم اهداف فنى را در كنار کارهای اقتصادى دنبال کنیم. امروز بايد بگويم كه باشگاه در شرايط بسيار بدي قرار داشت.خيلي شرايط خطرناك و بغرنج بود. ولي امروز به لطف خدا ، خطر از سر باشگاه گذشته و آينده روشن است. سال آينده باید تيمى قدرتمند ، مدعى و جوان را تدارك ببینیم كه مدعى و هدفش قهرمانى ايران باشد. به خواست خدا فصل آينده سال قهرمانى تراكتورسازی در ليگ برتر ايران است.
مدیرعامل تراکتورسازی همچنین به حضور ساغلام در این باشگاه اشاره کرده و اظهار داشت:گفته مى شد اجازه نمى دهند مربى ترك به تبریز بیاید ولی دیدیم که این اتفاق افتاد و یک مربی با کیفیت هدایت تراکتورسازی رادر دست گرفت که سابقه قهرمانی در لیگ ترکیه را دارد. از نظر کیفیت فنی هم بازی های خوبی در آسیا انجام داده ایم و در همین 3 مسابقه 12 فرصت مسلم گلزنی داشته ایم که البته متاسفانه از این فرصت ها استفاده نشد. به عقیده من به جز بازی مقابل پيكان در همه مسابقات دیگر عملکرد خوبی داشتیم.
بیش از 45 میلیارد بدون دریافت هیچ کمکی برای باشگاه درآمدزایی شد
آجورلو در ادامه  گفت:حرف هاي متعدد و مختلفی در این مدت مطرح شد و من بارها پیرامون موضوعات گوناگون صحبت کردم. به طور مثال بارها در خصوص مدیر بومی یا غیر بومی صحبت شد و من اعلام کردم به عنوان خدمتگذار مردم شریف آذربایجان در کنار تراکتورسازی حضور دارم. کلیه قراردادهای مالی با حامیان و شرکای تجاری در تهران دنبال می شود و همین 45 میلیاردی که در این دو سال آورده شده از کدام نهاد یا سازمان دولتی یا خصوصی در تبریز فراهم شده است؟ اگر سازمان ها و حامیان مالی در تبریز آمادگی همین میزان حمایت از تراکتورسازی را داشته باشند من شبانه روز در تبریز به دنبال حل مشکلات مالی و تامین اعتبارات لازم خواهم بود اما در این دو سال که دیدیم حمایت و همراهی آنچناني در سطح مديران دولتي و خصوصي تبریز نشد. من هم به ناچار کلیه طرح ها و پروژه های اقتصادی را در تهران دنبال کردم. آن مربی  بومی که فکر می کند مشکل تراکتورسازی حضور مدیر غیر بومی و مدیریت از تهران است نباید فراموش کند طلب چند سال گذشته خودش را توسط همین مدیر غیر بومی و در همین دوران دریافت کرده در حالی که در سال های گذشته موفق به دریافت وجه خودش نشده بود. این هم از جمله مواردی است که به واقع باعث تاسف است. بهتر است برخي بدانند ، مدير غير بومي به صورت ميانگين روزانه حدود ١٥ ساعت براي مديريت تراكتور سازي وقت مي گذارد. اين مدير غير بومي ٤٥ ميليارد تومان درآمد كسب و ١٣ ميليارد بدهي پرداخت كرده. وقتی می بینیم برخی مدیران بومي و مربیان بومی در مقاطع سخت و حساس برای باشگاه به اشکال مختلف حاشیه سازی می کنند و نه تنها در این روزهای سختی باری از دوش تراکتورسازی بر نداشته اند بلکه ابتدا به دنبال نقد کردن مطالبات و دریافت وجوه مورد نظر خودشان هستند و در قدم بعدی برای بازگشت به این باشگاه از هر ابزار و روش های ناجوانمردانه و غیر اخلاقی استفاده می کنند، متأسف مي شويم. 
وی به موضوع محرومیت تراکتورسازی اشاره کرد و اظهار داشت:بارها در این مدت پیرامون موضوع محرومیت صحبت شده اما نباید فراموش کنیم که این میراث باقیمانده از گذشته است و همین اتفاقات تلخ موجب گذراندن یک فصل سخت برای تراکتورسازی گردید که همه ما مشکلات و سختی های آن را در کنار هم تحمل کردیم.هواداران با تمام وجود كنار تيم خود ايستادند. موضوع بدهی های سنگین خارجی ،‌معوقات ،‌جرایم و همینطور اشتباهاتی که در نحوه فسخ قراردادها صورت گرفته موضوعات کوچکی نبوده که بتوان به راحتی از آنها عبور کرد. با توجه به وجود 9 پرونده در فیفا راه حلی برای رفع یا پیشگیری از محرومیت در آن مقطع وجود نداشت. تنها راه حال این بود که با صبر و حوصله یک به یک پرونده ها را حل و فصل کنیم و بار سنگین بدهی های داخلی و خارجی را از روی دوش باشگاه برداریم.کدامیک از این مطالبات مرتبط با دوره فعالیت من در تراکتورسازی بوده؟ در حالی که بعضی از این بازیکنان و مربیان داخلی یا خارجی دیگر فعالیتی در فوتبال ندارند و بعد از دوران بازنشستگی مطالبات دوران حضور خودشان در تراکتورسازی را در این فصل دریافت کردند.
 
 
بیش از ١٣ میلیارد از بدهی های داخلی و خارجی در همین مقطع بدون كمك دولتي و بودجه مصوب پرداخت شد
آجورلو اضافه کرد:متاسفانه سکوت من در بسیاری از مقاطع فرصتی را برای برخی فراهم می کند که حقیقت را وارونه سازند. من به عنوان خدمتگذار مردم شریف آذربایجان مدیریت تراکتورسازی را بر عهده گرفتم و بیش از ١٣ میلیارد از بدهی های داخلی و خارجی باشگاه در همین مقطع بدون كمك دولتي و بودجه مصوب پرداخت شده است. با این وجود برخی افرادی که مطالبات سال های گذشته خودشان را در این دوره دریافت کردند علیه تراکتورسازی جوسازی می کنند چرا که می خواهند به هر قیمتی شرایط را برای بازگشت خودشان فراهم سازند. ما در این دو فصل به واقع هزینه دو تیم را به صورت همزمان پرداخت کردیم و نه تنها مورد هیچ حمایتی قرار نگرفتیم بلکه با انواع تهمت ها و توهین ها مواجه بودیم که این دور از انصاف است.
هوادار یاور صادق و همیشگی تیم محبوبش در روزهای بحرانی است
وی همچنین در ادامه گفت:از هواداران پرشور تراکتورسازی که در سخت ترین روزها کنار تیم محبوبشان بوده اند تشكر مي كنم. هوادار یاور صادق و همیشگی تیم محبوبش در روزهای بحرانی است. ما در کنار هم یک فصل بحرانی را سپری می کنیم و در این مسیر تسلیم نشدیم .مسیر فوتبال حرفه ای از خصوصی سازی عبور می کند و اگر مطالبه حقیقی هواداران خصوصی شدن باشگاه تراکتورسازی است باید بدانند که این باشگاه بدون حمایت و همراهی هوادار خودش مستقل و خودکفا نخواهد شد. بدهی های انباشته و سنگین تراکتورسازی که به جا مانده از 8 سال گذشته بوده نشان می دهد که رویکرد اقتصادی این باشگاه منطبق با اصول فوتبال حرفه ای نبود آن هم در شرایطی که تراکتورسازی از بودجه ثابت و معینی در سال های قبل استفاده مى كرد. البته قطعا همه مديران و مسئولان قبلى هم تلاش زيادى انجام دادند اما به هر ترتيب مشكلات و آسيب هاى زيادى وجود داشت.ما در این دو فصل بدون اینکه بودجه ای داشته باشیم تنها با تکیه بر حامیان مالی و استفاده از طرح های اقتصادی موفق به پرداخت بدهی های باقیمانده از سال های گذشته شدیم. در این دو سال یک اتفاق تازه رخ داده و آن قطع بودجه های دولتی است. در همین مدت بیش از 45 میلیارد تومان بدون دریافت هیچ کمکی برای باشگاه درآمدزایی شده است. فراموش نکنید ما در فوتبالی نفس می کشیم که باشگاهها از حق پخش تلویزیونی و تبلیغات دور زمین که حق مسلمشان تلقی می شود هیچ بهره ای نمی برند و بدون استفاده از منابع اصلی کسب درآمد باید علاوه بر تامین هزینه های جاری بدهی های گذشته را هم پرداخت می کردیم. این موقعیت سخت تراکتورسازی را در مسیر درست استقلال مالی و خودکفایی قرار داد. با این وجود و در سخت ترین شرایط و روزها به جز حمايت هاى معنوى آيت الله آل هاشم همچنين آقای پزشکیان ، آقاى نجفی  و آقاي قاضي پور هیچ فردی در استان از بخش دولتی یا غیر دولتی کمکی به ما نکرد. من هنوز چشم به راه روزى هستم كه يك مسئول استانى تماس بگيرد و بگوید با توجه به موقعیت بحرانی که برای شما پیش آمده در اين وضعیت ١ ميليارد به شما كمك مى شود! اين توقع زيادي نبود ولي هواداران عزيز بدانند، همين توقع كوچك هم براورده نشد. من واقعا دوران سختي را به همراه همكارانم پشت سر گذاشتم. خيلي دوران سختي بود. امروز كه آن دوران سخت تمام شده لازم ديدم كمي از سختي دوران بگويم. با لطف خدا و حمايت هواداران عزيز آن دوران سخت گذشته است.
بارها تیم در آستانه کسر امتیاز قرار داشت
آجورلو در ادامه اظهار داشت:ما در  اين دو سال حدود ١٣ ميليارد از بدهى های گذشته را پرداخت کردیم. بارها تیم در آستانه کسر امتیاز قرار داشت و در یک مقطع خطر حذف از آسیا بسیار جدی بود. پرونده هاى متعدد در فيفا و كميته انضباطى فدراسیون فوتبال وجود داشت اما در همه اين روزها هيچ مسئول و حتى سرمایه دار علاقمندی در استان كوچك ترين كمكى نكرد. من در اینجا از هیات مدیره محترم باشگاه و خصوصا اقای الیاسی تشکر می کنم که با حمایت های معنوی و همکاری نزدیک و صمیمی خودشان با تمام وجود برای تحقق اهداف باشگاه و خصوصا به ثمر نشستن طرح های اقتصادی تلاش کردند. در این مدت برخي حرف هاي غیر منصفانه ای مطرح شد و من هم مشكلي براي شنيدن آن حرف ها ندارم اما سخن من اين است كه كساني كه ادعاي فراوان داشتند هيچ اقدام براي كمك در روزهاي سخت نكردند. امروز مي خواهم اين مژده را بدهم كه باشگاه از شرايط سخت و اورژانسي رهايي پيدا كرده و روزهاي روشن در پيش است.
هوادار باید نقش کلیدی و تاثیرگذار خودش را در آینده این باشگاه باور کند
مدیرعامل تراکتورسازی گفت: همانطور که پیش از این وعده داده بودیم تراکتورسازی ،‌امروز نخستین باشگاه حرفه ای فوتبال ایران است که سهامدار و شریک یک اپراتور تلفن همراه محسوب می شود و آذرتل، فروش سیم کارت های خودش را طبق برنامه آغاز کرده است. حالا نوبت هواداران پرشور تراکتورسازی است که حمایت و همراهی خودشان را نسبت به طرح های اقتصادی نشان بدهند. هوادار باید نقش کلیدی و تاثیرگذار خودش را در آینده این باشگاه باور کند. درست مثل الگوی فوتبال حرفه ای در تمامی کشورهای پیشرفته در اینجا هم سرنوشت تراکتورسازی با حمایت و همراهی هوادارانش گره خواهد خورد. مشارکت و افتتاح حساب در بانک کوثر ،‌حمایت از باشگاه از طرح سامانه هواداری 3030 ایرانسل و حتی عضویت در طرح تخفیف که مانند آذرتل و سایر طرح های اقتصادی به زودی رسما آغاز خواهد شد اینها از جمله ابزارهای هواداران برای حمایت از تیم محبوبشان است. امروز تراكتورسازي به يك بنگاه اقتصادي تبديل شده. عصر جدایی فوتبال از درآمد های دولتی آغاز شده و این مسیری است که همه باشگاهها باید طی کنند. در این فرایند میزان مشارکت فعال هواداران اصلی ترین عنصر در موفقیت و ثروتمند شدن هر باشگاه است. باید موقعیت و شرایط جدید را بشناسیم تا بتوانیم در کنار هم برای ساختن تراکتورسازی قدرتمند تلاش کنیم.یک تیم محبوب و مردمی به هوادارانش تکیه می کند و این همراهی شامل حوزه ها و بخش های گوناگون می شود. حضور پرشور هوادار در ورزشگاه قطعا در نتیجه گیری تیم موثر است همانطور که حضور و همراهی هوادار در طرح های اقتصادی قطعا در روند تقویت و قدرتمندسازی تیم محبوبشان اثرگذار خواهد بود. لذا در سخت ترین شرایط هم انتظار من این است که هواداران پرشور تراکتورسازی را همراه و در کنار خودمان ببینیم. 
ایلدریم از نزدیک با جایگاه اجتماعی و محبوبیت تراکتورسازی آشنا می شود
آجورلو به حضور عزیز ایلدریم مالک و مدیرعامل باشگاه فنرباغچه اشاره نموده و گفت:تقویت ارتباطات و گسترش تعاملات بین المللی از جمله اهداف جدی ما در باشگاه تراکتورسازی بوده با این وجود موانع و مشکلاتی در فصل جاری پیش آمد که مانع از تحقق بخشی از اهداف مورد نظر شد. به طور مثال در ابتدای فصل مذاکرات و ملاقاتی با مسئولین باشگاه بشیکتاش در ترکیه داشتیم اما به دلیل مشکلاتی که در این فصل وجود داشت هنوز امکان برگزاری مسابقات دوستانه بین دو باشگاه فراهم نشده است. بر همین اساس اقدامات لازم جهت سفر آقای عزیز ایلدریم مدیر محترم باشگاه فنرباغچه به تبریز فراهم شد و ایشان به دعوت باشگاه تراکتورسازی سفری به کشورمان خواهند داشت. در این سفر نشست های مشترکی پیرامون همکاری های دوجانبه برگزار خواهند شد همچنین چندین طرح همکاری اقتصادی و ورزشی گسترده بین دو باشگاه تراکتورسازی و فنرباغچه مورد بررسی قرار می گیرد که امیدواریم نتایج اجرایی بسیار خوبی به همراه داشته باشد و شاهد خروجی مطلوب و تاثیرگذاری باشیم. ایده من ساخت استادیوم اختصاصی و یک مرکز تجاری برای تراکتورسازی است که البته باید در این موضوع حداقل مسئولان استانی کمک کنند و با ما همراهی داشته باشند. حضور آقای ایلدریم در استادیوم یادگار و تماشای بازی حساس تراکتورسازی مقابل الجزیره نیز فرصت مناسبی است تا ایشان از نزدیک بیش از پیش با جایگاه اجتماعی و میزان محبوبیت باشگاه تراکتورسازی آشنا شود. امیدواریم این حضور سرآغاز همکاری های گسترده و ارزنده ای بین دو طرف باشد و گامی موثر در مسیر حرفه ای سازی باشگاه بزرگ و پرطرفدار تراکتورسازی. ساخت یک ورزشگاه مدرن و پیشرفته از جمله اهداف ماست که در همین راستا این پیشنهاد را به آقای ایلدریم خواهیم داد همچنین ایجاد یک مرکز تجاری اختصاصی مجموعه تراکتورسازی که می تواند ابزار بسیار مناسبی برای تقویت ارتباط هواداران با باشگاه باشد. امیدواریم مساعدت های لازم در استان هم صورت پذیرد و با همکاری مسئولان استانی بتوانیم زمینه سرمایه گذاری آقای ایلدریم و البته مشارکت دو باشگاه تراکتورسازی و فنرباغچه را فراهم سازیم. در پايان از هواداران عزيز مي خواهم با حضور خود در ورزشگاه زمينه غلبه بر الجزيره را فراهم كنند.
 

لینک کوتاه خبر : https://goo.gl/n8khyj

آخرین اخبار

تمرینات تیم تراکتورسازی در جزیره کیش آغاز شد.

کوین کنستانت بازیکن خارجی تیم تراکتورسازی به کشور خود سفر کرد.‌

سرخ‌پوشان دقایقی پیش برای برگزاری اردویی به مدت ۱۰ روز راهی شهر کیش شدند.

LiveZilla Live Chat Software