توشاک: شور خاص هواداران تراکتور را حتی در رئال مادرید هم ندیدم

شنبه - ۰۹ تير ۱۳۹۷
ساعت: ۱۴:۰۴
تعداد بازدید : 986
امکانات جدید مالک باشگاه باعث انگیزه تیم می‌شود

 

 
 
 
به گزارش تراکتورکلاب، جان توشاک سرمربی جدید تیم تراکتورسازی ظهر امروز در سالن کنفرانس باشگاه حاضر شد و در نخستین نشست خبری خود با اصحاب رسانه به گفت‌وگو پرداخت.
 
وی در این نشست خبری اظهار داشت: قبل از هر چیزی باید بگویم برایم افتخاری است که در باشگاه تراکتورسازی باشم و حضور در کشور ایران و شهر تبریز تجربه خیلی خوبی برای من محسوب می‌شود و امیدوارم که تجربه موفقی برای من باشد.
 
سرمربی تیم تراکتورسازی ادامه داد: چیزی که آشکار است این است که ما نیاز به زمان داریم تا هماهنگی لازم را داشته باشیم. ۴ روز است که در باشگاه حضور پیدا کردن و باید همه بازیکنان را بیش از این بشناسم. در حال حاضر نیاز به جذب چند بازیکن خوب و قوی داریم.
 
توشاک درباره برنامه‌ریزی تیمش گفت: در این چند روز خوب تمرین کردیم. فردا را به بازیکنان استراحت می‌دهم و روز دوشنبه تمرین پایانی ما خواهد بود و پس‌ازآن به مدت ۲ هفته به ترکیه می‌رویم و ۴ بازی دوستانه خواهیم داشت. ما نیاز به چند بازیکن خوب مخصوصاً در پست مهاجم داریم.
 
وی تصریح کرد: تا این لحظه از عملکرد بازیکنانم خوشحالم و از میهمان‌نوازی تبریزی‌ها باید قدردانی کنم. خیلی دوست داشتم از فرودگاه تا هتل را سریع‌تر می‌آمدم ولی وضع شلوغی بود و ما را خسته کرد. ۲ بار در رئال مادرید بودم و تا حالا هیچ جمعی پرشورتر از این جمع ندیدم و امیدوارم قدر محبت‌های آن‌ها را بدانم و عملکرد خوبی داشته باشیم.
 
سرمربی خارجی تیم تراکتورسازی درباره عدم شناخت از بازیکنان فعلی تیم تأکید کرد: من همیشه باتجربه‌های جدیدی روبه‌رو شدم و حضور در تراکتورسازی برایم چیز عجیبی نیست. قبلاً نیز در تیم‌هایی بودم که نه‌تنها نسبت به بازیکنان، بلکه نسبت به لیگ آن‌ها نیز شناختی نداشتم ولی به‌مرورزمان شناخت ایجاد شد و مشکل خاصی نداشتیم. حضور در تراکتور یک چالش شیرین برای من محسوب می‌شود.
 
جان توشاک تصریح کرد: باید بگویم که فوتبال گرد است و هر تیم یک دروازه دارد و هر تیمی که توپ را وارد دروازه حریف کند پیروز است و در همه جای دنیا این موضوع ثابت است.
 
وی درباره امکان جذب 2 بازیکن دیگر و محدودیت‌هایی در این راستا گفت: من در رئال سوسیداد کار کردم. در آن تیم مشکل جذب بازیکن داشتیم و با نفراتی که داشت باید کار می‌کردیم ولی با تلاشی که داشتیم توانستیم بازیکنانی مثل ژاوی آلونسو معرفی کنیم. همیشه دوست داشتم به بازیکنان جوان و کم سن و سال بازی دهم. بازیکن ترکیه‌ای نیهات قهوه‌چی و ایکر کاسیاس دروازه‌بان از ۱۸ سالگی با من بازی کرده است و گرت بیل از ۱۷ سالگی در تیم من بود. باید همیشه به جوان‌ها میدان دهیم. من الان ۶۹ ساله‌ام و نمی‌توانم خودم بازی کنم ولی در ۱۶ سالگی برای اولین بار بازی کردم. باید به جوان‌ها میدان دهیم تا ببینیم چه عملکردی دارند.
 
سرمربی ولزی تیم تراکتورسازی درباره انتخاب دستیارانش اظهار داشت: دستیاران من کسانی خواهند بود که باشگاه برایم انتخاب کند. هرکجای دنیا که بودم دستیاری با خودم نبردم. می‌بینم بعضی مربیان چندین دستیار با خودشان به تیم‌های مختلف می‌برند و وقتی‌که کارها خوب پیش نرود باشگاه از آن‌ها می‌خواهد بروند و باید بدهی ۵، ۶ نفر را پرداخت کنند ولی من در هر باشگاهی از مربیان آن‌ها استفاده کردم تا به آن‌ها درس بدهم و در مقابل چیزی از آن‌ها یاد بگیرم. در ۴۰ سال اخیر هرکجای دنیا که بودم این سبک مربیگری من بود. الکسیس دستیار من هم همیشه کنار من بود و در همه کارهای من کنارم حضور دارد.
 
توشاک درباره الکسیس تنها دستیار خارجی خود ادامه داد: من با تکنولوژی روز سروکار زیادی ندارم ولی الکسیس در این مورد کمکم می‌کند با دی‌وی‌دی و تکنولوژی‌های دیگر نمی‌توانم کار کنم و الکسیس این وظایف را بر عهده دارد.
 
وی درباره جزییات قرارداد خود با تراکتورسازی گفت: دوست ندارم در مورد قراردادم صحبت کنم و جزییات آن را می‌توانید از باشگاه بپرسید.
 
سرمربی تیم تراکتورسازی تأکید کرد: وقتی کسی به مجموعه‌ای جدید می‌آید باید توسط اطرافیان راهنمایی شود تا موفق شود همان‌طور که ضرب‌المثل معروفی است که رم یک‌شبه رم نشده است. من خوب می‌دانم که در تراکتورسازی چه چیزی می‌خواهم و در این راستا تجربه کافی را هم دارم. ولی چیز سحرآمیزی ندارم و قرار نیست معجزه‌ای انجام دهم.
 
وی افزود: نیاز به زمان داریم تا بازیکنان در جایگاه خودشان هماهنگ شوند و چند بازیکن دیگر نیز به جمع ما اضافه شود. ما ماه سختی در پیش داریم و به‌طور حتم مالک باشگاه هم از این موضوع باخبر است. برای رسیدن به موفقیت باید صبور باشیم.جان توشاک درباره پست دانیال اسماعیلی فر در تمرین روز گذشته خاطرنشان کرد: کمی زود است که بتوانیم درباره تیم صحبت کنیم و درباره پست بعضی بازیکنان خیلی زود است که تصمیم بگیریم. شاید تا زمانی که بعضی بازیکنان را بهتر بشناسم دچار اشتباهاتی شوم و قرار دادن دانیال اسماعیلی فر در پست وینگر از اولین ایده‌های من است که شاید هم اشتباه باشد.
 
سرمربی خارجی سرخ پوشان گفت: تمرینات پیش از فصل از مهم‌ترین تمرینات ما هستند و حساب خاصی روی این تمرینات باز کردیم و بعد اردو می‌توانم درباره نفرات تیم تصمیم بگیرم. برخی بازیکنان ما باید عازم خدمت سربازی شوند و چند بازیکن دیگر جذب خواهیم کرد.
 
وی درباره بحث حضور بازیکنان ملی‌پوش در اردوهای تیم ملی تصریح کرد: بنا به تجربه من وقتی تیم ملی از بازیکنی دعوت می‌کند باید در اختیار تیم ملی باشد چون وقتی تیم ملی بازی می‌کند باید کل کشور هم‌پیمان باشند و این افتخاری برای باشگاه محسوب می‌شود که امیدوارم تمامی این نفرات روزی به تیم ملی بروند.
 
توشاک خاطرنشان کرد: من همیشه خوش‌اقبال بودم و به‌عنوان بازیکن در جناح خوبی بازی می‌کردم و با لیورپول یک کاپ اروپایی هم به دست آوردیم و خیلی خوشبخت بودم که توانستم چندین جام را در اسپانیا، ترکیه و آذربایجان کسب کنم. من روزهای سختی هم پشت سر گذاشتم و همیشه در لحظات سخت است که تجربه کسب می‌کنیم. خیلی خوش‌شانس بودم که در تیم‌هایی مثل رئال مادرید بودم و حالا هم خوشبختم که در تراکتورسازی حضور دارم.
 
سرمربی تیم تراکتورسازی درباره امکانات موجود گفت: من فقط چند روز است که در باشگاه حضور دارم و خیلی زود است که درباره امکانات باشگاه صحبت کنم و به نظرم بعد از اردوی ترکیه بتوانم در این مورد اظهارنظر کنم.
 
وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر حضور هواداران و اصحاب رسانه در تمرینات تأکید کرد: هواداران و اصحاب رسانه می‌توانند یک جلسه در هفته در تمرینات تیم حاضر شوند. اولین باشگاه من لیورپول بوده و تاکنون هیچ باشگاهی ندیدم که چنین صمیمیتی بین بازیکن و هوادار باشد. ولی هواداران به‌خوبی می‌دانند که بازیکنان در طی تمرینات به تمرکز کافی نیاز دارند ولی یک روز در هفته در نظر می‌گیریم که خانواده‌ها به تمرینات بیایند و از حضور در تمرین لذت ببرند و رسانه‌ها نیز در همین روز می‌توانند در تمرینات حاضر شوند.
 
سرمربی تیم تراکتورسازی در پاسخ به سؤال خبرنگار باشگاه مبنی بر تأثیر خصوصی‌سازی صورت گرفته و امکانات ویژه مالک باشگاه از قبیل هواپیمای اختصاصی در موفقیت تیم گفت: می‌توانیم از ۲ جنبه به این موضوع نگاه کنیم. به‌طور آشکارا با این امکانات کارهای ما آسان می‌شود و از دید من بعضی مواقع نیز می‌تواند تیم را پرانگیزه کند. در هر جای دنیا کارکنید وقتی ببینیم تیمی بعضی امکانات را دارد و مربیان خوبی دارد تیم‌های مقابل تلاش خودشان را زیاد می‌کنند تا به این سطح برسند.‌ من می‌دانم در ایران مربیان صاحب نامی است و می‌دانم شانس‌ها و فرصت‌هایی که من داشتم را نداشتند. به‌طور حتم کار سختی در پیش دارم و اطمینان دارم که موفق خواهم شد.

لینک کوتاه خبر : https://goo.gl/xYyyzy

آخرین اخبار

ظهر امروز در زمین چمن مجموعه بنیان دیزل

به گزارش تراکتورکلاب، قرارداد کوین کنستانت بازیکن تیم تراکتور که در نیم فصل به این تیم پیوسته بود بدلیل عدم آمادگی و تشخیص تیم پزشکی باشگاه با توافق طرفین به حالت تعلیق درآمد.  با توجه به شرای...

تیم تراکتور در دیداری تدارکاتی به مصاف تیم شهرداری تبریز می‌رود.

LiveZilla Live Chat Software