انتظار دقت همه جانبه از کمیته داوران

انتظار دقت همه جانبه از کمیته داوران

چهارشنبه - ۰۹ آبان ۱۳۹۷
ساعت: ۱۵:۴۳
تعداد بازدید : 718
طی درخواستی از طرف باشگاه تراکتورسازی

 در حالیکه لیگ برتر هفته یازدهم خود را در پیش دارد، به تناسب حساسیت‌ها نیز در حال افزایش بوده و این امر لزوم توجه تمام ارکان فوتبال را می‌طلبد که بیشترین سهم متوجه کمیته داوران است.

 
به گزارش تراکتورکلاب، در هفته نهم، مسابقه بین صنعت نفت و تراکتور، گل دوم نفت آبادان در حالی به ثمر رسید که توپ پس از برخورد به تیر دروازه به بیرون رفته بود و ضربه سر بازیکن نفت در حالی به مهاجم این تیم رسید که توپ کامل از خط عرضی خارج شده بود اما متاسفانه کمک‌داور به علت سرعت شتاب توپ به نقطه کرنر نرسیده و نتوانست خروج توپ از خط عرضی را تشخیص دهد. 
در هفته دهم و بازی مقابل سپیدرود پنالتی روی مهاجم تراکتورسازی اتفاق افتاد که داور این خطا را تشخیص نداد و در دقیقه ۹۰ نیز درحالیکه تیم تراکتورسازی در موقعیت ضد حمله قرار می‌گرفت، عدم جایگیری مناسب داور و در مسیر توپ قرار گرفتن ایشان باعث شد تا پس از اصابت توپ به بدن داور به بازیکنان حریف رسیده و دروازه تیم ما باز شود. 
از آنجایی که احترام به داور جزیی لاینفک از اخلاق حرفه‌ای این باشگاه است از صدور بیانیه و اعتراض به نحوه قضاوت داوران چشم‌پوشی کردیم زیرا باور داریم داور به عنوان یک انسان ممکن الخطاست و جامعه پاک داوری از هرگونه فساد مبراست اما با اطلاع از چیدمان هفته یازدهم متوجه شدیم که ایراد کار متوجه داوران عزیز نمی‌باشد، بلکه این ایراد متوجه تصمیم گیران مستقر در کمیته محترم داوران است.
یک سوال مهم از فریدون اصفهانیان داریم، آیا شما حساسیت و جدول مسابقات را در چیدمان لحاظ می کنید؟
با عملکرد این چند هفته کمیته داوران به این باور رسیدیم که هیچ ساز و کار اصولی در نحوه انتخاب داوران وجود ندارد. 
آقای اصفهانیان اگر نمی توانید و یا همکارانتان که در گذشته در همه رسانه‌ها در مورد داوری صحبت می‌کردند و در حال حاضر سکوت اختیار کرده‌اند نمی توانند به شما کمک کنند ما داوطلبانه اعلام می‌کنیم که حاضریم به شما کمک نماییم.
تراکتورسازی در رده چهارم جدول قرار دارد، پیکان نیز در رده پنجم قرار دارد. هر دو تیم شانزده امتیازی و دارای تفاضل گل برابر هستند. شما بفرمایید برای این بازی ۶ امتیازی آیا داوری که سابقه قضاوت ۳ مسابقه در لیگ برتر را دارد باید برای این بازی انتخاب شود؟
اگر کمیته داوران برای جایگاه خود و تیمها ارزشی قایل نیست، حداقل دلسوز داور جوان و آینده‌دار خود باشد. جوانگرایی امری بسیار پسندیده است اما نه در هر زمان و هر مکانی، زیرا با عدم اشراف به وضعیت موجود، یقینا فوتبال دچار خسارت خواهد شد. 
هیچگونه پیش داوری نمی کنیم اما از کمیته محترم داوران خواستاریم در بازی‌های حساس به ضرورت تجربه توجه ویژه داشته باشند.

لینک کوتاه خبر : https://goo.gl/AmYgWj

آخرین اخبار

دور جدید تمرینات تیم تراکتور از فردا پیگیری می‌شود.

ادامه همکاری باشگاه با ایوب بهتاج میسر نشد.

جرج لیکنز سرمربی تیم تراکتور تیمش را به تعطیلات نوروزی فرستاد‌.

LiveZilla Live Chat Software