اسدی: حضور در تراکتور، فرصتی ارزشمند برای افراد است

چهارشنبه - ۰۷ آذر ۱۳۹۷
ساعت: ۱۵:۵۳
تعداد بازدید : 1080
رعایت اصول بر تمامی امور ارجحیت دارد

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی بر لزوم حفظ ارزش‌های اخلاقی و حرفه‌ای تأکید کرد.

 به گزارش تراکتورکلاب، علیرضا اسدی در حاشیه تمرین امروز تیم فوتبال تراکتورسازی، طی گفتگو با خبرنگاران بیان داشت: تیم ما مشکل خاصی ندارد و روندمان روبه‌جلو است. قبل از بازی استرس ایجادشده بود اما نگاه مالک، مدیریت، کادر فنی و هواداران باعث شد که ما ثبات تیمی را بدون دغدغه داشته باشیم. در یکی از سخت‌ترین مسابقات‌مان عملکرد بسیار خوبی داشتیم.

مدیرعامل باشگاه تراکتور در ادامه افزود: می‌توانستیم مقابل پرسپولیس برنده بازی باشیم اما داور نظر دیگری داشت. این مسئله برایمان قابل احترام است. این مسئله باعث تزلزل ما نمی‌شود. خوشبختانه ما در امتحان سخت دچار چالش نشدیم.

اسدی در خصوص وضعیت استوکس و آروین بیان داشت: در این باشگاه اصل کلی را در نظر می‌گیریم که اگر افرادمان نباشد چه باید کرد؟ باشگاه ما به‌عنوان یک باشگاه خصوصی دارای یک فرهنگ خاص است. باشگاه از بازیکن بزرگ‌تر است. این مسئله یک جنبه تربیتی و مدیریتی دارد. هر بازیکنی در هراندازه‌ای اگر در این قالب باشد می‌تواند در زمین فرصت بازی پیدا کند تا مطابق ذائقه مردم آذربایجان و ترک‌زبان خدمت کند. این یک فرصت از سوی مردم برای بازیکنان، مربیان و مدیران است تا بتوانند خدمت کنند.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه اعضای تیم باید در چارچوب اخلاقی و مدیریتی حرکت کنند، یادآور شد: در این مکتب فرصت فوتبال به روی کسی بسته نمی‌شود. کسانی که این فرصت را از دست می‌دهند اشکال در خودشان است. باید این اشکال را رفع کنند تا اجازه خدمت به مردم آذربایجان را داشته باشند.

دکتر علیرضا اسدی اضافه کرد: آئین‌نامه انضباطی مدون و قانونی داریم. قبلاً هم چند بازیکن ما دچار این معضل شدند و این مسائل را رسانه‌ای نکردیم. دلم نمی‌خواهد نام برخورد را روی این مسئله بگذارم. اثرات اخلاقی که مدنظرمان بود و درشان بازیکنان و هواداران است را به دست آوردند. این فرایند در مورد این دو بازیکن ادامه دارد. گاهی این فرایند زود ‌ و گاهی این مسئله دیر به اتمام می‌رسد. این روزها مصادف با سالروز درگذشت پرویز دهداری است، او بزرگ‌ترین معلم اخلاق در فوتبال بود که من او را درک کردم و از او یاد گرفتم. مرحوم امیر آصفی و افراد دیگری نیز بودند که با این مرام در این حوزه فعالیت کردند.

اسدی با اشاره به تأکید مالک باشگاه به رعایت اصول اخلاقی و حرفه‌ای بیان داشت: شاید ما هم قصوری داشته باشیم اما تلاش می‌کنیم عملکرد خوبی داشته باشیم. مربی بسیار فرهیخته و باشخصیتی داریم که به اصول حرفه‌ای پایبند است. هرکسی از چارچوب تربیتی ما عدول کند در زمین فرصت خدمت را از دست می‌دهد. پرونده این دو بازیکن در دست بررسی است و باید بگویم ما از همه منافع باشگاه در حوزه قانونی استفاده می‌کنیم تا استعدادهایی که دچار این مشکل می‌شوند بتوانند بازگردند. حذف کردن بسیار ساده است. همان لحظه اول می‌توان اخراج کرد. این اقدام را می توان در آخرین مرحله لحاظ کرد. ما به دنبال بهترین راهکار برای حل این مشکل هستیم.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی با تأکید بر اینکه ما درب‌ها را نمی‌بندیم، افزود: ولی اصول را زیر پا نمی‌گذاریم. هر زمان بازگشتند و مسائل را رعایت کردند درب بسته نیست اما اگر بازنگشتند حق‌وحقوق باشگاه محکم و مشخص است.

وی در ادامه تصریح کرد: فوتبال بالا و پائین زیاد دارد. این مسئله نباید نگرانی در حوزه مدیریتی ما به وجود بیاورد. مالک، سرمربی و همه ارکان در باشگاه امتحان خود را پس داده اند. همه تلاش می‌کنند و راه مان را باقدرت ادامه می‌دهیم تا اگر قسمت باشد به جایگاهی که لیاقت این مردم است که همانا قهرمانی است، برسیم.


مدیرعامل تراکتورسازی در مورد مطرح شدن نام‌ بازیکنان متعدد جهت حضور در تراکتور گفت: محدود به هیچ اسمی نیستیم همه افراد باید افتخار کنند که فرصت بازی در باشگاه تراکتورسازی را پیدا می کنند.

اسدی در مورد اینکه صبر و تحمل باشگاه درباره استوکس و اروین تا به کی ادامه پیدا می‌کند، گفت: ما چهار و سه سال با این بازیکنان قرارداد داریم.  تا جایی که منافع باشگاه اجازه بدهد برای این بازیکنان انعطاف داریم اما وقتی منافع باشگاه به خطر بیفتد لحظه‌ای درنگ نمی‌کنیم و از چارچوب مدیریتی عقب نمی‌نشینیم. تیم ما در سخت‌ترین شرایط بازی کرد و نگرانی نداریم. اگر نیاز باشد بازیکن می‌گیریم و سریعاً جایگزین انتخاب می‌کنیم. اگر این مسائل ما را متزلزل کند نمی توانیم نگاه قهرمانی داشته باشیم.

وی در مورد اینکه آیا این بازیکنان می‌توانند با خیال راحت از تیم جدا شوند، گفت: اصلا خیال راحت ندارند، به شدت هم نگران هستند، چرا که ما به تمامی مفاد قرارداد پایبند بوده‌ایم  و اینطور نیست که ما بی تفاوت باشیم.
 

آخرین اخبار

محسن فروزان در جلسه کمیته انضباطی باشگاه تراکتور حاضر شد.

بارش برف موجب شد تا تمرین عصر امروز تراکتورسازان در سالن سرپوشیده برگزار شود.

بازیکنان ترکیب اصلی دیدار مقابل پیکان ظهر امروز ریکاوری کردند و سایر بازیکنان تمرینات خود را زیر نظر کادر فنی پیگیری کردند.

LiveZilla Live Chat Software