14
محمد نوری هافبک میانی
ملیت: ایرانی
سن: 33 سال
قد: 186
وزن: 75
بیوگرافی

 محمد نوری 19 دی 1361  در شهرستان سُنقُر استان کرمانشاه به دنیا آمد. این بازیکن راست‌پا در پست هافبک بازی می‌کند که فوتبال حرفه‌ای خود را از تیم هما تهران آغاز کرد و در این تیم 80 بازی انجام داد که 11 بار نیز موفق به گلزنی شد.
وی در سال 84 از این تیم جداشده و به زرد پوشان اصفهانی پیوست تا فوتبال خود را در این تیم ادامه دهد. او 2 فصل را در سپاهان سپری کرد که در فصل نخست 25 بار و در فصل دوم 34 بار برای این تیم به میدان رفت که در دومین فصل حضورش در این تیم 8 گل به ثمر رسانده و 2 پاس گل داد. نوری سپاهان را در 6 دیدار آسیایی همراهی کرد که 2 گل نیز برای این تیم به ثمر رساند.
پس از جدایی از سپاهان، صبای قم مقصد بعدی این بازیکن بود که 3 فصل را رد صبا سپری کرد که 80 بازی در لیگ برتر، 8 بازی در جام حذفی و 5 بازی در لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا به میدان رفت که 20 گل زده و 11 پاس گل را در کارنامه خود به ثبت رساند.
در فصل 89-90 محمد نوری به پرسپولیس پیوست و برای 5 فصل این تیم را همراهی کرد. وی در این سال‌ها به کاپیتانی سرخ پوشان پایتخت نیز رسید و 128 دیدار در لیگ برتر 30 بار گلزنی کرد. 22 بازی در جام حذفی و به ثمر رساندن 12 گل آمار خوبی برای این بازیکن تلقی می‌شود.
نوری 18 بار نیز با پیراهن تیم پرسپولیس در لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا به میدان رفت و 3 بار برای اینتی موفق به گلزنی شد. او در طول دوران حضورش در پرسپولیس 11 پاس گل به مهاجمان تیمش داد.
این بازیکن فصل گذشته به تیم المسیمیر قطر در لیگ ستارگان  پیوست و 22 بار پیراهن این تیم را پوشید که در همین فصل کاپیتانی این تیم قطری را نیز بر عهده داشت و پس از یک سال حضور در این تیم به ایران بازگشته و پیراهن تیم تراکتورسازی را بر تن کرد.
حضور در تیم ملی ایران
محمد نوری برای نخستین بار در ژوئن 2007 برای جام ملت‌های آسیا به اردوی تیم ملی دعوت شد و نخستین دیدار خود را نیز در یک بازی دوستانه مقابل غنا در ژوئن 2008 انجام داده است.
وی تاکنون 27 بار پیراهن تیم ملی کشورمان را بر تن کرده و 5 بار نیز موفق به گلزنی شده است که این گلزنی ها مقابل تیم‌های آذربایجان (دیدار تدارکاتی)، سنگاپور (2 گل) (مقدماتی جام ملت‌های آسیا)، امارات (جام ملت‌های آسیا) و فلسطین (دیدار تدارکاتی) بوده است.

زندگی ورزشی
باشگاه: تراکتورسازی تبریز
پیوستن به باشگاه: 1395/04/01
تیم باشگاهی سال حضور گل زده
هما
سپاهان
صبای قم
پرسپولیس
المسیمیر
تراکتورسازی
افتخارات
افتخارات فردی:
افتخارات تیمی:
2 قهرمانی با سپاهان اصفهان در جام حذفی
قهرمان جام حذفی با پرسپولیس ۹۰–۸۹
نایب‌قهرمانی جام حذفی با پرسپولیس ۹۲–۹۱
نایب‌قهرمانی لیگ برتر جام خلیج‌فارس ۹۲–۹۳
ششمین گلزن برتر تاریخ پرسپولیس با ۴۱ گل زده
گلزن ترین هافبک تاریخ پرسپولیس و لیگ برتر
بازیکنان تراکتورسازی
LiveZilla Live Chat Software