7
مسعود شجاعی هافبک
ملیت: ایرانی
سن: 34 سال
قد: 187
وزن: 75
بیوگرافی

مسعود سلیمانی شجاعی آرخلو زادهٔ ۹ ژوئن ۱۹۸۴ برابر با ۱۹ خرداد ۱۳۶۳ شمسی، در شیراز فوتبالیست ایرانی است. خانواده مسعود شجاعی اصالتاً اهل خرمشهر هستند که با شروع دفاع مقدس مجبور به کوچ به شهر شیراز شدند. مسعود شجاعی به تشویق دایی کوچکش، که خود فوتبالیست بود و عاشق فوتبال، فوتبال را از محلات و مدارس شیراز شروع کرد. او که دو برادر و یک خواهر دارد، به خاطر تکنیک ناب خیلی زود مورد توجه‌ها قرار گرفت و سال ۱۳۷۸ در ۱۵ سالگی راهی صنعت نفت آبادان شد. شجاعی ظرف یک سال توجه استعدادیابی‌های سایپا را به خود جلب و سال ۱۳۷۹ به تیم جوانان سایپا پیوست، درحالی‌که هنوز می‌توانست برای نوجوانان هم بازی کند.

 

مسعود شجاعی هم‌اکنون عضو باشگاه تراکتورسازی است و سابقه عضویت در تیم ملی فوتبال ایران را نیز دارد. مسعود شجاعی معمولاً در نقش بازیکن میانی و هافبک راست بازی می‌کند. وی فوتبال حرفه‌ای را در تیم صنعت نفت آبادان شروع کرد، و پس‌ازآن به تیم سایپا انتقال یافت.

 

 اولین بازی ملی او مقابل تیم لائوس در مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۰۶ بود. او در جام جهانی ۲۰۰۶ در بازی مقابل آنگولا به‌عنوان بازیکن تعویضی وارد میدان شد. همچنین از نکات جالب دیگر این است که مسعود شجاعی جز معدود بازیکنانی است که دو بار در خاک کره جنوبی دروازه تیم ملّی این کشور را بازکرده است.

 

مسعود شجاعی در تاریخ ۱۳۸۷/۴/۴ با قراردادی سه‌ساله به تیم اوساسونا در لیگ اسپانیا پیوست. مبلغ این قرارداد ۹ میلیون یورو اعلام شد امّا زمانی که در اوج بود و همه از او انتظار داشتند به یکی از بهترین لژیونرهای خارجی حاضر در لالیگا تبدیل شود با مصدومیت روبرو شد و این دوره مصدومیت بیش از یک سال از دوران ورزشی او کاست اما این پایان کار نبود.

 

او در شهریور 1392 به باشگاه لاس پالماس پیوست. مسعود شجاعی بعد به پانیونیوس یونان و سپس در اواخر سال ۲۰۱۷ به ا ک یونان ملحق شد.

 

این بازیکن ملی‌پوش در فصل جاری به تراکتورسازی پیوسته است تا این تیم را در راه رسیدن به اهداف خود یاری کند.

زندگی ورزشی
باشگاه: تراکتورسازی تبریز
پیوستن به باشگاه: 1397/05/14
تیم باشگاهی سال حضور گل زده
کشور: ایران
دعوت به تیم ملی: 1384/01/01
افتخارات
افتخارات فردی:
افتخارات تیمی:
بازیکنان تراکتورسازی
LiveZilla Live Chat Software