هفته ششم؛ هفته ای سرشار از امید

دبیر خبر

8 ماه پیش

هفته ششم؛ هفته ای سرشار از امید

در ادامه می خواهیم به نکاتی اشاره کنیم که دلایلی هستند برای امیدوار شدن به تراکتور حاضر:

مقبولیت قابل توجه سرمربی موقت
انتخاب مسعود شجاعی به عنوان سرمربی موقت در حالی صورت گرفت که او در طول دو سال اخیر به عنوان کاپیتان توانسته بود مقبولیت لازم را در بین بازیکنان و افکار عمومی کسب کند. کاپیتان سال های اخیر تیم ملی، با تصمیمی هوشمندانه، علی نیکبخت را به کادر فنی اضافه کرد تا از تجربیات او در برهه حساسی که تیم در آن قرار دارد، استفاده کند. به این ترتیب از نظر فضای روانی حاکم بر تیم پس از تغییر سرمربی، تیم دچار تزلزل منفی نشد که معمولا تیم ها در چنین شرایطی با آن مواجه می شوند. این وضعیت مناسب باعث شد تا بازیکنان خیلی زود خود را با شرایط جدید تطبیق دهند و ذهنیت لازم برای تلاش و کسب نتیجه را دارا باشند. این یکی از نکات مهمی بود که باعث شد بازیکنان تا آخرین لحظه برای برد جنگیده و در وقت های اضافه به گل برسند که موجب امیداوری به تیمی شد که امید میلیون ها هوادار است.

تلفیق تجربه های متفاوت در کادرفنی
تفکیک و تنوع وظایف تاکتیکی محول شده به بازیکنان، از دیگر نکات بارزی بود که در بازی تراکتور با ماشین شاهد آن بودیم. اضافه شدن به موقع بازیکنان در مراحل ابتدایی طراحی حملات و تلاش آنها در صحنه های تخریب حملات حریف، نشان داد که در اندک زمانی که کادر فنی برای تجهیز تیم در اختیار داشت، مواردی که می شد گفت و از آن بهره برد، گفته شده بود. تلفیق تجربه سنی و تجربه حرفه ای در کادر فنی فعلی تیم، در کوتاه مدت خوب جواب داد و کسب 3 امتیاز دلیل قاطع آن است. البته نباید منکر نقدهای فنی وارد به بازی تیم هم باشیم اما همان گونه که گفته شد، دو الی سه روز تمرین برای تزریق تمامی خواسته های کادر فنی در اذهان بازیکنان، غیرممکنی محض است.

هر آن چه که برای یک برد حیاتی لازم بود
بدون ورود کامل به مباحث فنی، توجه شما را به دقایق 4 تعویض تراکتور جلب می نماییم. این تیم از دقیقه 74 به بعد هر چهار تعویض خود را انجام داد. این اتفاق در حالی رخ داد که بازی طبق پیش بینی کادرفنی پیش رفته بود. با توجه به شرایط موجود، امکان خلق شگفتی بسیار کم بود، به خصوص در ورزشگاهی که هیچ هواداری حضور ندارد. تدبیر هوشمندانه تراکتور برای چنین شرایطی، اضافه کردن همزمان مهره های تازه نفس در پست های استراتژیک در جهت عملی ساختن هدفی بود که در واپسین دقایق بازی به ثمر نشست. تراکتور همان گونه که علی نیکبخت گفت، برای نیمه نخست، به دنبال حفظ توپ و مالکیت بالا بود تا بتواند از افت بدنی احتمالی تیم ماشین سازی استفاده کند. این اتفاق هم رخ داد تا مشخص شود در اندک فرصتی که کادر فنی داشت، استفاده مناسبی از داده های به دست آمده از آنالیز حریف صورت گرفته بود. ضمن اینکه بازیکنان توانستند با حرفه ای گری، هر آن چه که باید را از گفته های کادر فنی دریافت و اجرا کنند.

درک مناسب از شرایط و تدابیر ویژه بر اساس آن
در انتها باید به این نکته اشاره کنیم که لیگ برتر، شامل سی هفته می شود و هر هفته برای هر تیم 3 امتیازی بالقوه دارد که برای تبدیل آن به فعل، باید از حداکثر دارایی خود استفاده کند. تیمی در چنین رقابتی موفق است که بتواند در مقاطع زمانی مختلف، تعادلی را به وجود آورد که با استفاده از آن بتواند در کسب 3 امتیاز موفق باشد. در این برهه زمانی، بی شک از دست رفتن امتیاز، بهانه به حد کافی داشت که کادر فنی برای توجیه از آن استفاده کند اما تیم به گونه ای مهیای بازی شد و به گونه ای در زمین جنگید که بتواند 3 امتیازی که در پایان فصل می تواند سرنوشت کسب سهمیه، قهرمانی و رتبه تیم را تعیین کند کسب نماید. به این ترتیب بازیکنان تیم با یک دید حرفه ای قابل ستایش، با عملکرد فنی مناسب و آمادگی روحی و روانی بالا، کادر فنی را در رسیدن به این مهم همراهی کردند تا هفته ای با کسب حداکثر امتیاز را پشت سر بگذاریم.

اخبار مرتبط

حامیان تراکتور

تراکتور را دنبال کنید