هفته هشتم؛ نوار برد پاره شد اما روند رو به رشد نه!

دبیر خبر

8 ماه پیش

هفته هشتم؛ نوار برد پاره شد اما روند رو به رشد نه!

تیم تراکتور بعد از کسب دو پیروزی پشت سر هم و صعود به جمع مدعیان، در هفته هشتم مقابل صنعت نفت آبادان قرار گرفت. تقابل دو تیم همسایه در جدول رده بندی با توجه به شرایط جدول از حساسیت بالایی برخوردار بود و شاگردان شجاعی در روزی که هیچ شباهتی به تیم بازنده نداشتند، بازی را به حریف واگذار کردند.

در ادامه می خواهیم در مورد این بازی به نکاتی اشاره کنیم که تراکتور را تبدیل به بازنده قابل احترام کرد.

خروج موفق از چالش اول

دریافت گل در دقایق آغازین و دقایق پایانی، بدترین چالش های ممکن برای یک تیم به شمار می روند. دریافت گل در ده دقیقه اول از میزبان، زمینه را برای از هم پاشیدن شیرازه تیم میهمان فراهم کرده و با نقش بر آب کردن برنامه ریزی تیم، می تواند زمینه را برای یک شکست تلخ فراهم کند. این اتفاق در حالی برای تراکتور رخ داد که بازی هنوز شکل خود را پیدا نکرده و دو تیم در حال آنالیز یکدیگر در جریان بازی بودند. روی یک غافلگیری، نفت در دقیقه چهار به گل رسید. حفظ شکل تیمی، تغییر قابل تحسین تاکتیک های تیمی و اجرای موفق آن از سوی بازیکنان تراکتور باعث شد تا این تیم به حرفه ای ترین شکل ممکن از شوک این گل خارج شده و با اعمال فشارهای متعدد روی دروازه صنعت نفت، در همان نیمه اول بازی را به تساوی بکشاند.

زمان برای حل چالش دوم نبود!

خروج موفق از این چالش و پایان نیمه اول با نتیجه مساوی باعث شد تا تراکتور در نیمه دوم با دست پر وارد میدان شده و برای رسیدن به گل برتری صنعت نفت را تحت فشار قرار دهد. درخشش دروازه بان و مدافعان نفت این اجازه را به تراکتور نداد و در حالی که می رفت کار با تساوی به پایان رسیده و تراکتور به اولین تیمی تبدیل شود که نفت را در لیگ بیستم در آبادان متوقف می کند، در دقایق تلف شده نیمه دوم، میزبان گل دوم را به ثمر رساند. این اتفاق یک بدشانسی بزرگ برای تراکتوری بود که یک بار در شروع بازی توانسته بود با موفقیت از چالشی که در موردش صحبت کردیم خارج شود اما این بار فرصتی برای حل چالش دوم نبود.

تکرار یک موضوع مهم

در هفته های اخیر به این موضوع اشاره کرده بودیم که تراکتوری ها با شناختی حرفه ای و کاربردی از تیم حریف وارد میدان می شوند. در بازی با صنعت نفت هم این موضوع را شاهد بودیم. تراکتوری ها با شناختی مناسب از نفت وارد میدان شدند و این تیم را در طول نود دقیقه به دفعات تحت فشار قرار دادند. اعتماد به نفس بالای بازیکنان و اجرای مناسب دستورات کادر فنی و حفظ ویژگی مهمی که تراکتورِ شجاعی در اجرای آن موفق بوده یعنی، بهره گیری صدرصدی از توانایی فنی و روانی بازیکنان در زمین، موجب شد تا علیرغم قطع شدن نوار پیروزی ها، نوار حرکت روبه رشد تیم حفظ شده و امیدواری در تیم حفظ شود به گونه ای که تراکتور فقط روی کاغذ بازنده شد و روند تیم به گونه ای بود که ناامیدی از باخت جای خود را به امیدواری به هفته های آینده بدهد

توجیهی در کار نخواهد بود

شکست همواره تلخ است و تیم بازنده از سه امتیاز، سهمی ندارد. این یک واقعیت است و توجیهی هم برای آن وجود ندارد اما با قرار گرفتن در یک سری مسابقاتی که برای موفقیت باید سی هفته متوالی کیفیت یک تیم حفظ شود، نباید از یک باخت ناامید شده و چشم ها را به روی واقعیت های مثبت بست. نکته مهمی که طی هفته های اخیر در تراکتور شاهد بودیم این است که انرژی و امید در کالبد تیم دمیده شده و تراکتور در حال رسیدن به کیفیتی است که در طول نود دقیقه می توان از بازی هایش لذت برد. در بازی با صنعت نفت بدون توجه به نتیجه بازی، شاگردان شجاعی توانستند در میانه میدان به خوبی تنوع در ایجاد موقعیت برای مهاجمان را به مانند دو دیدار دیگر حفظ کنند و به سبکی فوتبال بازی کنند که بتوان از نوع بازی شان دفاع کرده و برای هفته های آینده رویشان حساب باز کرد.

اخبار مرتبط

حامیان تراکتور

تراکتور را دنبال کنید